ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум


 
ИндексГалерияПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Halloween' 08

Go down 
+33
sensation
Ashley
ALia
Morphine
nice4e
martyto0o
darkkidaaa*Baby
JoeBlack
gimli
Суматоха
Stenly
биги
Joker
butty
Edward Neon
vasito
M!M!T0
mimcheto
vLadisLava
klementina
frosch
ben
lexen_
Venera
BoBaR4o0o
Tupi_horica
Evie
Omnipotence
Geralt of Rivia
sommersprossen
dittooo
Neo
Sword of Art
37 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
биги
Редовен потребител
Редовен потребител
биги


Брой мнения : 94
Age : 32
Registration date : 28.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeСъб Ное 29, 2008 1:34 pm

ммм, да не би моите приятели да са ми "спуснати отгоре", наложени или нещо подобно? Halloween' 08 - Page 4 Drunk И да, не коментирай обкръжението ти, както аз не коментирам твоето, а правя прости предположения за него, от това което показваш. И в някой цивилизовани общества това развяване на гениталии не се има за гордост от притежанието им, а за простащина. И не виждам къде съм скрил кой съм. Стига толкова с "И да, и не" от мене. Не искам да споря с велики хора.
Бен, който и да си ти, това Twisted Evil беше само за да резервирам поста.

A, да, МИШКАТА Ицо, 11б


Последната промяна е направена от биги на Съб Ное 29, 2008 1:58 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
darkkidaaa*Baby
Нов потребител
Нов потребител
darkkidaaa*Baby


Брой мнения : 18
Age : 33
Registration date : 29.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeСъб Ное 29, 2008 2:46 pm

от едно нищо и никакво представление (което ме депресира на мах) стана епически проблем "VOLODQ" (сеееш се нали ? ) човека които нафули всичкита организяция и участници и леко се подмаза на учителите шот те наистина само знаеха да повтарят по бързо това нестава или това не така това не там вместо да дадат някви идеи хуу както и да е да има медец нали Wink аз несам участвал ама гледах даже си го и записах както и да е като доиде ред на фашинга обещавам че ще ви напрая впечатление шот тая програма която я гледахме в вторник беше подготвена за отрицателно малко време и нямаше никви идеи а вие се готвите по 1 месец нали сте "феномени" я идете в сините данки и се накефете на рок и на малко пот злобни дебили
поздрави от чичо PAC http://www.zazz.bg/play:d7341fc3 и от мен извинявам се че несам писал грамотно с запетаи и умни словосачетания все пак несам от немската ;(

P.S Деса Мартинеса номер 1 Wink

11 б Милен
Върнете се в началото Go down
martyto0o
Нов потребител
Нов потребител
martyto0o


Брой мнения : 3
Age : 32
Registration date : 29.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeСъб Ное 29, 2008 2:57 pm

Първо ще кажа,че съм английска паралелка (11а),участвах и не на последно място съм горда с класа си !
1-за Хелуин разбрахме в четвъртък !
2-забранени бяха репетициите в актовата зала или изобщо в учебно време
3-малкото време,в което успявахме да се доберем до нея,не стигаше,за да репетират всички английски паралелки
4-нямаше учители,които да кажат:Това става-това не!
5-технически фалове не липсваха,но защо не ни доведат свестни озвучители,а се справяме сами

Руменчо,мамин златен,кой беше ти? Този,който играеше пияни бизнесмени(мутри разни)не помня вече,Володя Стоянов... Този,който се присмиваше на говорните дефекти(ако мога така да ги нарека) на чоек,който е на милиони км разстояние в акъла си от теб! Ти успя само да нападнеш слабостите! Защо не изтъкна и хубавите страни на празника?!?

Ще падна на твоето ниво само за да обтележа следното: Лично аз смятам,че Фашингът е най-скучен-факт беше и миналогодишното присъствие.След това сценарият беше наистина банален. Това,което ни залива от ТВ ефира винаги е най-близко до нас Тийнчетата. Така че,не можеш да съдиш нас - простосмъртните ученици,че някои от нас също използваха откъси от ТВ предавания. Но забравих - идеята беше ваша ! ! ! Простете на нас английските паралелки вие там високо в облаците ШВАБИ ! Smile
Мир ! Very Happy
Върнете се в началото Go down
Neo
Сеньор
Сеньор
Neo


Брой мнения : 176
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 23.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeСъб Ное 29, 2008 2:59 pm

А сега се върни прочети какво си написал, сложи някой друг пунктоацинен знак и виж как точно си си формулирал мисълта, защото Бог ми е свидетел, че почти нищо не отбрах от коментара, като изключим, че не си участвал, малкото време на подготовка и че учителите не помагали.
Върнете се в началото Go down
Суматоха
Модератор
Модератор
Суматоха


Брой мнения : 34
Age : 32
Местожителство : on the street of dreams
Registration date : 23.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeСъб Ное 29, 2008 3:30 pm

Вижте сега, казах го веднъж, сега ме карате да го повтарям... Немските паралелки не се считаме за нищо повече от останалите.
Немските паралелки подготвяме Фашинга максимум две седмици преди самия Фашинг.
Немските паралелки (явно за разлика от някои други хора) не разделяме училището на "англичани", "французи" и "немци".
Немските паралелки не мислим, че сме по-добре с правописа и пунктуацията от който и да било другиго. (Това, че аз не мисля, а виждам, че правописът на отделни хора е много над този на другите, е отделен въпрос.)
Има ли още някой, който да не го е схванал?

Марти, за Хелоуина аз (а, за който е чел мнението ми по-горе, е ясно, че не съм английска паралелка) знаех около две седмици преди 25ти, така че хайде да не си подаваме такива кофти оправдания, става ли?
Милене, ти, мил човек неразбран, не ти ли омръзна да намесваш темата за музиката? А после ние, "метълите", "гнусните рокаджии", "потните зли дебили" и прочие, не сме били толерантните. На път съм да те препсувам, честно, а повярвай, че за да стигна до този момент, трябва или да си много ограничен и тъп, или доста да си се постарал да ме ядосаш. (Ако не схващаш, ще ти го обясня в прав текст: Постът ти е безумно обиждащ, необективен и намесващ неща, които явно не разбираш. С това ме ядосваш.)

Много глупаво се нахвърляте на Румен, между другото. Ако бяхте наистина толкова големи и велики хора, за каквите си изкарвате, нямаше да се засегнете до такава степен от коментара му.

Сту, Ицак, от чиста модераторска гледна точка и от гледна точка на ваша бивша съученичка, не мислите ли, че и двамата се отнасяте много грубо един към друг? При това ненужно?
Върнете се в началото Go down
http://silhouetteofarainbow.blogspot.com/
Geralt of Rivia
Редовен потребител
Редовен потребител
Geralt of Rivia


Брой мнения : 101
Age : 29
Registration date : 27.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeСъб Ное 29, 2008 3:47 pm

martyto0o, като си толкова акълен/акълна и критикуваш статията, поне можеше да я прочетеш, или може би много сричаш и не я разбираш? Авторът е написал, че все пак е имало някои проблясъци! Напрегни мозъка си малко, разтвори тълковния речник и може би ще разбереш какво има предвид. Писна ми да пиша едно и също, само защото някои хора не могат да го разберат. Като знаете, че все пак ще има Хелоуин, тогава защо не започнахте планиране от по-рано. Някои идеи бяха много добри, но хората, които ги е мързяло да помислят малко, просто са пуснали най-мазната чалга за която се сещат и са хвърлили един кючек. За това е тази статия. Както каза Суматоха, опитай се да четеш между редовете... Все пак, прочети и нейното мнение, защото мисля че то е едно от най- пълните и най- верните.
Върнете се в началото Go down
Evie
Редовен потребител
Редовен потребител
Evie


Брой мнения : 130
Age : 32
Местожителство : Reality
Registration date : 27.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeСъб Ное 29, 2008 4:09 pm

Shocked Изумена съм от това как всеки си опитва да затапва другите и да изкара себе си по-знаещ... Всеки има право да изкаже мнението си, но защо се изяждате взаимно Question Exclamation Каква ви е целта? Като че ли си вярвате, че ще убедите останалите в правотата си... Не трябваше ли по-умният да замълчи?
Някъде прочетох една мисъл, която много ми допадна: "Не позволявайте казаното от другите да ви обижда. Единствено вие избирате как да се отнасяте към думите им." Също така в стаята на 11"д" на дъската пишеше нещо подобно: "Има три истини - тази, която аз виждам; тази, която ти виждаш и тази, която и двамата не виждаме." Затова ви моля да прекратите този безсмислен спор кой е ПО и кой е НАЙ...

П.С. Съзнавам, че коментарът ми е извън главната тема (за което се изнинявам), но ми омръзна да чета караници на остроумници.
Върнете се в началото Go down
darkkidaaa*Baby
Нов потребител
Нов потребител
darkkidaaa*Baby


Брой мнения : 18
Age : 33
Registration date : 29.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeСъб Ное 29, 2008 4:52 pm

Neo написа:
А сега се върни прочети какво си написал, сложи някой друг пунктоацинен знак и виж как точно си си формулирал мисълта, защото Бог ми е свидетел, че почти нищо не отбрах от коментара, като изключим, че не си участвал, малкото време на подготовка и че учителите не помагали.

еми неможе всички да пишем разбираемо с сложни изречение пиша тва което мисля на момента да си разбрал се ми е тая
Върнете се в началото Go down
darkkidaaa*Baby
Нов потребител
Нов потребител
darkkidaaa*Baby


Брой мнения : 18
Age : 33
Registration date : 29.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeСъб Ное 29, 2008 5:09 pm

Суматоха написа:
Вижте сега, казах го веднъж, сега ме карате да го повтарям... Немските паралелки не се считаме за нищо повече от останалите.
Немските паралелки подготвяме Фашинга максимум две седмици преди самия Фашинг.
Немските паралелки (явно за разлика от някои други хора) не разделяме училището на "англичани", "французи" и "немци".
Немските паралелки не мислим, че сме по-добре с правописа и пунктуацията от който и да било другиго. (Това, че аз не мисля, а виждам, че правописът на отделни хора е много над този на другите, е отделен въпрос.)
Има ли още някой, който да не го е схванал?

Марти, за Хелоуина аз (а, за който е чел мнението ми по-горе, е ясно, че не съм английска паралелка) знаех около две седмици преди 25ти, така че хайде да не си подаваме такива кофти оправдания, става ли?
Милене, ти, мил човек неразбран, не ти ли омръзна да намесваш темата за музиката? А после ние, "метълите", "гнусните рокаджии", "потните зли дебили" и прочие, не сме били толерантните. На път съм да те препсувам, честно, а повярвай, че за да стигна до този момент, трябва или да си много ограничен и тъп, или доста да си се постарал да ме ядосаш. (Ако не схващаш, ще ти го обясня в прав текст: Постът ти е безумно обиждащ, необективен и намесващ неща, които явно не разбираш. С това ме ядосваш.)

Много глупаво се нахвърляте на Румен, между другото. Ако бяхте наистина толкова големи и велики хора, за каквите си изкарвате, нямаше да се засегнете до такава степен от коментара му.

Сту, Ицак, от чиста модераторска гледна точка и от гледна точка на ваша бивша съученичка, не мислите ли, че и двамата се отнасяте много грубо един към друг? При това ненужно?



само защото несъм исписал 1000 реда с яките думи а го написах с 2 ме прави арогантен тва с музиката е тъпо шот за първи път пиша в тоя форум и тва с дебилите и другото несам го казвал в даскало учиш как да пишеш и четеш ама нещата от живота неса ти маи много ясни и думи като тъп далеч неме обиждат шот неме бъркаш в живота и какво ядосал съм те ? Smile а ти ме караш да се смея ето разликата XAXAXAXA я чао от тоя форум че massata hate навсякаде чао бао без отговор мълчанието ти ще ми стигне
Върнете се в началото Go down
ben
Нов потребител
Нов потребител
ben


Брой мнения : 3
Age : 32
Registration date : 28.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeСъб Ное 29, 2008 5:13 pm

Соматох:Немските паралелки (явно за разлика от някои други хора) не разделяме училището на "англичани", "французи" и "немци".
Напротив сега ти се върни в самото начало и прочети прочетеното от Румен и сама прецени дали написаното от него не ни дели на такива, защото аз лично имам много приятели от немската паралелка от 11 д клас и не смятам че трябжа да се делим, но Румен май смята, че трябва!
Относно правописа, пунктоацията и това че ти Neo не си разбрал написаното от Милен си е твоя работа, защото не смятам че това че няма точки и запетаи ти е попречило, а това че гледате само да цитирате мисли! Замисли се малко и ще разбереш к'во е написал, защото аз сичко разбрах.
И относно времето всички знаеха че хелоин ще има но всички репетиции започнаха в четвъртака преди празника незнайно защо. Имаше постоянна караница за време и място насцената и общо взето никой не се качваше на нея. И както на всички им е ясно във вторник имаше проверка и тогава репетициите бяха изцяло забранени, а кога за някой друг празник било то фашинг или хелоин или нещо друго не се е правела генерална репетиция, за да се избегнат звуковите гафове и за да се уточни ред? И за това най-малко имат вина учениците.
Относно музикат аз познава милен и знам че той НЕ слуша чалга, както виждам не се е изказал против "мазата чалга", а против други неща като и факта че той не се е изказал против никаква музика !
Върнете се в началото Go down
Stenly
Нов потребител
Нов потребител
Stenly


Брой мнения : 11
Age : 33
Registration date : 28.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeСъб Ное 29, 2008 5:21 pm

Между другото заплахата ми въобще не е скрита.. хахахха
Върнете се в началото Go down
martyto0o
Нов потребител
Нов потребител
martyto0o


Брой мнения : 3
Age : 32
Registration date : 29.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeСъб Ное 29, 2008 5:26 pm

Суматоха към теб никой не се е обръщал.Обърнах се към Румен! Тъй като никой от немските паралелки няма право да коментира Хелуин след като не е бил част от подготовката му.Някой изобщо знае ли какво е критика ? Да критикува може всеки,но не всеки става за критик,критиката има два варианта- такава,която идва от човек,който завижда и е язвителна,или такава от човек,който ни познава и съветва.Просто смятам,че повечето критики бяха от първия вид. (Извадката е от учебника по философия,ако някой не е съгласен с това)
Ти Суматоха може и да си знаела,понеже сте във всякакви кръжоци,което няма лошо и все пак на нас наистина ни казах в четвъртък! ! !
А това за оправданията е адски глупаво,но ние нямаме наистина вина за организацията.
И да знаете : Много по-лесно е да коментирате другите и грешките си,отколкото да погледнете към своите собствени
Не злобейте !
Върнете се в началото Go down
биги
Редовен потребител
Редовен потребител
биги


Брой мнения : 94
Age : 32
Registration date : 28.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeСъб Ное 29, 2008 6:20 pm

Само не разбрах защо ме нарочи този Бен за предател на класа си, заради насочена забележка по съвсем друга тема? От къде дойде това псуване само защото не споделяме мнение с хората около нас? Твърде много се отклоних/ме от празника и неща, които се харесаха и които не се около него. Така де - в ничии празник - нито на английските, нито на немските или френските съм забелязал особена идея, която да не е организирано или не толкова простеене по сцената. Твърдението на Румен не беше нищо повече от пристрастна критика и смешно изтапанчване на "фашинга" като едва ли не вселенски събор. Естествено, в него имаше и истина за мен - кючеците като основно забавление и липсата на креативност в самите представления - твърде много телевизия.
Върнете се в началото Go down
nice4e
Нов потребител
Нов потребител
nice4e


Брой мнения : 7
Age : 31
Registration date : 29.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeСъб Ное 29, 2008 7:30 pm

Такаа....относно "Хелоуин" - присъствах на цялото представление, но определено мога да кажа, че имах по-големи очаквания, тъй като миналата година празникът не се състоя. Няма да отреча, че имаше забавни моменти, на които искрено се смях, но фактът, че имаше доста чалга и кючеци и на мен ми дойде в повече. Не бързайте да ме обвинявате - аз самата признавам, че харесвам и слушам чалга (няма какво да си си кривя душата). Просто смятам, че не трябваше да се прекалява и по този начин да се излагаме,защото именно тя придаваше просташки вид на Хелоуин. Надявам се, че инспекторите от министерството не са хванали точно тези моменти, защото наистина ще бъде жалко, понеже се водим за елитна гимназия, а и съм убедена, че не с това се изчерпват възможностите ни. Може би времето е било малко - питам защо тогава не се почна от по-рано с приготовленията?! Или пък празникът да беше отложен с 1-2 седмици (както стана с Фашинга миналата годината) докато нещата станат готови?! Като се започне нещо поне да се направи докрай. Не знам кой беше отговорен за озвучението и дали само той има вина за озвучаването, но то определено не беше на ниво. Вярно е, че ние-учениците сами се опитваме да режисираме всичко и не сме професионалисти, но поне да се знаеше в кой момент коя песен трябва да се пусне, за да не става допълнително объркване. Мдаа, има какво да повече да се желае, но може би и учителите трябва да ни стегнат малко и да има повече контрол.

P.S. Не на агресията в училище! lol!

Моника 10д
Върнете се в началото Go down
Morphine
Нов потребител
Нов потребител
Morphine


Брой мнения : 2
Age : 33
Registration date : 29.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeСъб Ное 29, 2008 8:39 pm

Мали, каква драмичка се е заформила, добре че се въоръжих с достатъчо количество тиквени семки Very Happy в крайна сметка моето мнение е, че сме си 'сичките братя българе' и обичаме да разтягаме и да драмитизираме, както и да четем сеира (в обем от 7 страници засега)
Ще се постарая да съм кратка, за да има повече място за ученика след мен да изкаже вездесъщото си мнение, хванал се за два реда от предходното.
Аз имах честта да посветя две от нощите си преди вторник за да помогна за сценката на нашия клас (12а). Също така имах честта да пр**** част от сценката поради технически дисонанс между мен и лаптопа, за което ужасно съжалявам. Тук искам лично да се извиня на професор Вучков и Лили Иванова.
Като цяло Хелуин си имаше и блясъци и гафове, които се откоментираха надлъжно. Това, което не знаех е, че е било съревнование (?@!). Нека е така. Винаги е било Немски versus Английски, и лично се съмнявам да се промени. Поне да стане официално, че да вземем и ний да внесем замръзналото оръжие и да се избием по американски Very Happy
Ася 12а
Върнете се в началото Go down
ALia
Нов потребител
Нов потребител
ALia


Брой мнения : 1
Age : 33
Registration date : 30.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeНед Ное 30, 2008 4:52 pm

1-во Немските ги е яд защото публиката се смя
2-ро Добре че е Шоуто на Слави , за да има от кого да изкопирате всички !
3-то Публиката се радва на простотията !
Всички са се постарали и не е нужно да обиждате децата . Румене ти като искаш излез на сцената и се направи пак на някои от Шоуто на Слави да се посмеем и да ти олекне Laughing
Върнете се в началото Go down
Суматоха
Модератор
Модератор
Суматоха


Брой мнения : 34
Age : 32
Местожителство : on the street of dreams
Registration date : 23.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeПон Дек 01, 2008 1:30 pm

Темата е отново отключена.
Ще ви помоля да спазвате учтивия тон.
Някои от мненията, които сметнах за ненужни и/или спам, са изтрити.
Върнете се в началото Go down
http://silhouetteofarainbow.blogspot.com/
Ashley
Нов потребител
Нов потребител
Ashley


Брой мнения : 1
Age : 31
Registration date : 01.12.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeПон Дек 01, 2008 4:34 pm

Вижте сега тържеството беше хуваво и забавно всички са се старали да ви направят кефа ,но и най-хубавото да беше пак щеше да има недоволни


Последната промяна е направена от Ashley на Вто Дек 02, 2008 2:07 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
sensation
Нов потребител
Нов потребител
sensation


Брой мнения : 2
Age : 33
Местожителство : ibiza
Registration date : 01.12.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeПон Дек 01, 2008 4:56 pm

въобще не съм чел отговорите които сте дали за мнението на Румен обаче прочетох неговото мнение, и като "недораслия" участник искам да му кажа че въобще не заслужава вниманието, което получи за компетентното си мнение... това е човек който може да е вечно недоволен и да намира косурите на всяко едно нещо явно просто е страшно надъхан да покаже актиорските си уменияи майсторско творчество.. а очевидно ние сме долнопробни.. аз искам само да кажа че въпреки, че и аз не бях доволен от повечето сцени включително и наща... със желание и кеф ходех да репетициите и според мен.. дадох всичко от себе си за да влеза в ролята която САМ СИ БЯХ ОПРЕДЕЛИЛ. обещавам другия път да направим нещо тъпо и скучно за да може Фашинга ви да е по зрелищен.. имам мн да кажа ама въобще не ми се занимава... още повече щот си ми никав... поне наи после получи желаната скандалност и внимание :S. enjoy
Върнете се в началото Go down
English
Нов потребител
Нов потребител
English


Брой мнения : 1
Age : 31
Registration date : 01.12.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Отворено писмо до видния наш естет, моралист, театрален и музикален критик Румен Руменов Христов, самопровъзгласил се за "Меч на изкуството"   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeПон Дек 01, 2008 6:01 pm

Здравей Румене!
Съобщението ти, по повод шоуто за Halloween,предизвика у мен противоречиви емоции и размисли, които бих искала да споделя с теб и училищната общност.
Ще започна с положителните страни. Първо, хубаво е , че имаш гражданска позиция и смелостта да я изразиш публично. Второ, съгласна съм, че качеството на училищните програми в последните години спадна и чалгата заема незаслужено голямо място в тях. Трето, поздравявам те за богатия ти речник и публицистичния ти хъс.
Боя се, обаче, че в твоето съобщение има доста неща, с които не би трябвало да се гордееш. Преди всичко, има фактически неточности. Миналата година нямаше шоу за Halloween, за да сме си "поставили граница на позора", както се изразяваш. Затова пък английската гилдия направи представление за Свети Валентин, което, според мен беше доста успешно. Освен това миналогодишният фашинг ,този "спасителен пристан", който сравняваш с наградите на MTV, мина под знака на скандала. Последният беше предизвикан именно от кючека, който съучениците ти импровизираха (разбирай, без репетиции) на сцената. Ще добавя към това, че ти самият беше порицан от преподавателката ти по немски език за "непристойно поведение и вулгарен език" на един от предишните фашинги. Е, очевидно си претърпял идейно-естетическа метаморфоза оттогава. Друга неистина в твоето съобщение е , че публиката на нашето шоу била "рехава" към края. Аз лично видях, че салонът беше пълен и имаше правостоящи. До края. Озадачи ме твоето изказване за заимстванията (не Взаимстване). Да не би твоята имитация на Володия Стоянов да е твое, авторско хрумване? Между другото, той изпълнява авторска музика във фолклорен (не поп-фолк стил). Ако не се беше опиянил от собствената си логорея и словесно жонгльорство щеше да забележиш, че скечът на 9б клас беше сатира на чалгата, а не апотеоз.
Стигам до два аспекта на твоето съобщение, които са абсолютно неприемливи и недопустими. Първият е тонът - менторски, надменен, подигравателен, унищожителен. Не знам дали си даваш сметка (щом помниш толкова отдавна програмите в гимназията) , че сценаристи, режисьори и вдъхновители на някои от тях са същите тези организатори, удостоени с пренебрежение от теб. А презрението ти към твоите съученици и връстници, които наричаш "всичко живо от 14 до 18 години" е нечувано и неокачествимо.
Най-шокираща обаче е стилистиката на изказа ти: "пачаври", "дебелогъз" , "по бели гащи", "куха" и пр. Честно казано, Румене, хем ми е мъчно за теб, хем ми е страшно. Как е възможно един младеж на 18 години да е толкова озлобен, нетолерантен и агресивен? Псевдонимът, който си избрал- "меч на изкуството" -предизвиква алюзии с ангел на отмъщението. Направо ме побиват тръпки от ужас!
И накрая- за "черешката на таратора" (изразът е твой) призоваваш госпожа Щерионова да сложи белезници на всички, които имат различни от твоите вкусове и разбирания за шоу. Такова мислене навява спомени за времето на комунистическото единомислие и единодушие.
Чувам, че се готвиш да учиш в Германия. Ами там живеят арабски, турски, сръбски и (о,ужас!) български младежи. Предполагам,че те също имат залитания по отношение на масовата култура. И тях ли ще искаш да промениш с меч и белезници? Не вярвам германците да ти позволят това. Защото те вече са виждали такива борци за чистота на културата и морала, за съвършенство на физическите белези.
Така,че, да се върнем към ГПЧЕ. Как си представяш "новия ред" в гимназията? Нека да отгатна: всички, които са различни от теб, са оковани в белезници. А ти и твоята муза се въздигате над сцената като два гълъба. Приятно реене!

Мария Христова
Върнете се в началото Go down
expert
Нов потребител
Нов потребител
expert


Брой мнения : 1
Age : 32
Registration date : 01.12.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeПон Дек 01, 2008 7:32 pm

Извинете ме ако се изказвам не подготвен, но не са ли за това шоу-тата за да се правим на такива каквито не сме и на това което не сме ? Едва ли не сме най-зле
Върнете се в началото Go down
kab.61
Нов потребител
Нов потребител
kab.61


Брой мнения : 3
Age : 30
Registration date : 01.12.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeПон Дек 01, 2008 7:53 pm

Каня всички участници във форума утре в часа на класа в заседателната зала
Щерионова
Върнете се в началото Go down
Neo
Сеньор
Сеньор
Neo


Брой мнения : 176
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 23.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeПон Дек 01, 2008 8:27 pm

Аз само да обобщя мнението си. Така по една или друга причина личеше липсата на добра организация(разбрах че е нямало генерална репетиция заради хората от инспектората). Някои от сценките стояха незавършени, например Ало-Ало ми се стори най-фрапантно. Просто останах с отворена уста. Така относно чалгата - ми беше прекалено много. Вярно е че трябва да се задоволяват изискванията на публиката, обаче чалгата беше толкова много, че направо стана едно такова размито и еднакво, което в случая е еквивалентно на "скучно". До това кой се е старал и кой не - нямам почти никаква представа, бях запознат само с факта че две познати(няма нужда да цитирам имена) ще свирят и доста косвено взех участие в подготовката им. Дано не съм изпуснал нещо.
Върнете се в началото Go down
sommersprossen
Нов потребител
Нов потребител
sommersprossen


Брой мнения : 6
Age : 65
Registration date : 27.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeПон Дек 01, 2008 10:31 pm

Здравейте!
Бях сред първите, взели отношение по темата. Сега съм провокирана от коментарите и затова браво на Румен, че разбуни духовете и предизвика тази дискусия !
Разбирам напълно възмущението на лично засегнатите, но симпатизирам много повече на тези участници, които са успели да погледнат нещата отстрани и да си признаят пропуските. Напълно съм съгласна с Радослав от 12"г"
Румен беше разпънат на кръст ! Сигурна съм, че той си е давал сметка за последиците. Предполагам също, че е осъзнал, къде е сбъркал, защото е умно момче.
Но кой ще порицае момчето, което ни в клин, ни в ръкав се обърна с гръб към публиката и разтресе задните си части! Към учителите на първия ред, към съучениците си ! Поведение, което крещи: "Не ми пука от никого! " Не е ли това най-малкото обидно?!
И тук е мястото да насочим дискусията към един основен въпрос: "Какъв не трябва да бъде един празник на учениците от гимназията ?"
Ето за това си струва да поговорим, около това да се обединим, а не да се делим на немски и английски паралелки. Очаквам вашите мнения.
Иванка Димова
Върнете се в началото Go down
Sword of Art
Сеньор
Сеньор
Sword of Art


Брой мнения : 163
Age : 33
Registration date : 25.11.2008

Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitimeПон Дек 01, 2008 10:35 pm

Ми утре, на когото му стиска - в заседателната зала! Иначе всичко би изглеждало като пенявене без почва!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Halloween' 08 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Halloween' 08   Halloween' 08 - Page 4 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Halloween' 08
Върнете се в началото 
Страница 4 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум :: LifeStyle :: Архив :: Кофа за отпадъци-
Идете на: