ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум


 
ИндексГалерияПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Една година в чужбина на ученически и културен обмен ?

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
^DiE_MaErChEnHaFtE^
Напреднал потребител
Напреднал потребител
^DiE_MaErChEnHaFtE^


Брой мнения : 75
Age : 32
Местожителство : Ботевград
Registration date : 01.12.2008

Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? Empty
ПисанеЗаглавие: Една година в чужбина на ученически и културен обмен ?   Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? I_icon_minitimeВто Дек 16, 2008 8:51 pm

Привет на всички, които днес (16. 12) бяха на презентацията на фондация Младеж за разбирателство - България. Предполагам, че все пак тези, които действително се интересуват от участие в програмата за ученически обмен, имат още въпроси, свързани с това как се кандидатства, как протича интервюто и какво представлява годината в чужбина. Поставям темата, за да можем да споделяме чувства и опит^^ относно всеки етап на кандидатстване, а и съм сигурна, че не всички, които може би се интересуваха от днешната презентация, имаха възможността да присъстват на нея.
Очакват се въпроси, мнения и коментари^^

Радина, 12д (бивша ученичка на обмен в Германия)
Върнете се в началото Go down
nice4e
Нов потребител
Нов потребител
nice4e


Брой мнения : 7
Age : 31
Registration date : 29.11.2008

Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Една година в чужбина на ученически и културен обмен ?   Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? I_icon_minitimeПет Яну 16, 2009 10:27 pm

Хмм мен ме интересува задължително ли е на 4-те снимки да присъства цялото ми семейство ? Може ли примерно на едната да сме само аз и брат ми, а пък на друга мама и тати... защото се оказва много трудно да намеря общи снимки scratch
Върнете се в началото Go down
^DiE_MaErChEnHaFtE^
Напреднал потребител
Напреднал потребител
^DiE_MaErChEnHaFtE^


Брой мнения : 75
Age : 32
Местожителство : Ботевград
Registration date : 01.12.2008

Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Една година в чужбина на ученически и културен обмен ?   Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? I_icon_minitimeСъб Яну 17, 2009 3:11 pm

Разбира се, че може - само ги надпиши, иначе не е проблем Smile
Върнете се в началото Go down
nice4e
Нов потребител
Нов потребител
nice4e


Брой мнения : 7
Age : 31
Registration date : 29.11.2008

Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Една година в чужбина на ученически и културен обмен ?   Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? I_icon_minitimeСъб Яну 17, 2009 5:09 pm

cheers Сууупер cheers
Върнете се в началото Go down
^DiE_MaErChEnHaFtE^
Напреднал потребител
Напреднал потребител
^DiE_MaErChEnHaFtE^


Брой мнения : 75
Age : 32
Местожителство : Ботевград
Registration date : 01.12.2008

Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Една година в чужбина на ученически и културен обмен ?   Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? I_icon_minitimeСъб Яну 17, 2009 7:30 pm

Хехх, после, ако евентуално решиш да направиш годината на обмен, се налага да подготвиш нови документи, по които се търси приемно семейство - там също ще ти трябват снимки. Аз лично просто хванах фотоапарата и започнах да правя на себе си, на семейството, на приятели - такива също ми трябваха, така че щракнете се заедно някой път Wink
Върнете се в началото Go down
nice4e
Нов потребител
Нов потребител
nice4e


Брой мнения : 7
Age : 31
Registration date : 29.11.2008

Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Една година в чужбина на ученически и културен обмен ?   Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? I_icon_minitimeСъб Яну 17, 2009 10:13 pm

Чакай първо да ме одобрят, пък после ако трябва и домашните любимци на съседите ще снимам lol!
Върнете се в началото Go down
nice4e
Нов потребител
Нов потребител
nice4e


Брой мнения : 7
Age : 31
Registration date : 29.11.2008

Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Една година в чужбина на ученически и културен обмен ?   Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? I_icon_minitimeНед Яну 18, 2009 8:46 pm

Още нещо съм пропуснала... Каква е тази виза, която я искат за Австрия Question Surprised
Върнете се в началото Go down
^DiE_MaErChEnHaFtE^
Напреднал потребител
Напреднал потребител
^DiE_MaErChEnHaFtE^


Брой мнения : 75
Age : 32
Местожителство : Ботевград
Registration date : 01.12.2008

Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Една година в чужбина на ученически и културен обмен ?   Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? I_icon_minitimeНед Яну 18, 2009 9:38 pm

Ами би било добре и на мен да ми кажеш за каква виза става въпрос, защото все пак сме членове на ЕС - единственото позитивно на влизането ни в тази институция е, че визи не се изискват за пътувания към страните членки. Инфото просто ми убягва...
Върнете се в началото Go down
nice4e
Нов потребител
Нов потребител
nice4e


Брой мнения : 7
Age : 31
Registration date : 29.11.2008

Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Една година в чужбина на ученически и културен обмен ?   Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? I_icon_minitimeПон Яну 19, 2009 8:10 pm

Така де... и аз се учудих защо искат визи, но в сайта на организацията за Австрия пише, че програмата не включва виза scratch
Върнете се в началото Go down
^DiE_MaErChEnHaFtE^
Напреднал потребител
Напреднал потребител
^DiE_MaErChEnHaFtE^


Брой мнения : 75
Age : 32
Местожителство : Ботевград
Registration date : 01.12.2008

Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Една година в чужбина на ученически и културен обмен ?   Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? I_icon_minitimeПон Яну 19, 2009 10:55 pm

Най-вероятно е някаква неточност. За твое успокоение ще пиша, за да питам, но мога още отсега да ти кажа, че виза за Австрия не ти трябва.
Върнете се в началото Go down
Steffan
Нов потребител
Нов потребител
Steffan


Брой мнения : 9
Age : 34
Местожителство : Ботевград
Registration date : 03.12.2008

Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Една година в чужбина на ученически и културен обмен ?   Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? I_icon_minitimeПет Мар 13, 2009 9:11 am

За престой над 3 месеца е възможно да изискват виза. Но тъй като отивате да учите, това изискване би следвало да отпада.
Върнете се в началото Go down
^DiE_MaErChEnHaFtE^
Напреднал потребител
Напреднал потребител
^DiE_MaErChEnHaFtE^


Брой мнения : 75
Age : 32
Местожителство : Ботевград
Registration date : 01.12.2008

Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Една година в чужбина на ученически и културен обмен ?   Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? I_icon_minitimeПон Май 18, 2009 2:01 pm

Привет на всички!
Пиша пак в темата, защото за учебната 2009-2010 година YFU - България очаква двама обменни ученици от Германия, за които, за съжление и както винаги, е много трудно да се намерят пиемни семейства. Който има желание за повече информация относно това, в какво се изразяват задълженията на едно приемно семейство и как може да се стане такова, да драска. В ГПЧЕ имаме германка тази година - това е Кристина от 11. клас, английска паралелка (за съжаление не мога да се сетя "а" или "б").
Раполагам с профили на двамата обменни ученици : става въпрос за момче - Тобиас, и момиче - Неле.
Надявам се да има заинтересувани!
Върнете се в началото Go down
^DiE_MaErChEnHaFtE^
Напреднал потребител
Напреднал потребител
^DiE_MaErChEnHaFtE^


Брой мнения : 75
Age : 32
Местожителство : Ботевград
Registration date : 01.12.2008

Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Една година в чужбина на ученически и културен обмен ?   Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? I_icon_minitimeПон Май 18, 2009 2:18 pm

Пропуснах да отбележа, че не е необходимо да говорите немски. Учениците минават едномесечен курс по български и обикновено в училищат в германия се изучават, освен английски, френски или испански. А и една от целите на престоя им тук е да научат местния език, така че на никого няма да е от полза да се говори на някакъв чужд през цялото време.
Върнете се в началото Go down
gimli
Администратор
Администратор
gimli


Брой мнения : 87
Age : 32
Registration date : 22.11.2008

Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Една година в чужбина на ученически и културен обмен ?   Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? I_icon_minitimeПон Май 18, 2009 3:07 pm

може ли дадеш, ако не те затруднява, някаква информация за задълженията на приемното семейство и на каква възраст са децата. Би било хубаво тази информация също да стои тук
Върнете се в началото Go down
http://gpche-pravec.com/news.php
^DiE_MaErChEnHaFtE^
Напреднал потребител
Напреднал потребител
^DiE_MaErChEnHaFtE^


Брой мнения : 75
Age : 32
Местожителство : Ботевград
Registration date : 01.12.2008

Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Една година в чужбина на ученически и културен обмен ?   Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? I_icon_minitimeПон Май 18, 2009 4:31 pm

Такамм........... копирам части от писмото за приемни семейства :

Става дума за 16/17-годишни ученици, които имат желание да прекарат една учебна година в България. Предвижда се тяхното участие в интензивен курс по български език през август/септември в София.

Не се търси определен тип семейство, което да изпълнява дадени изисквания, нито е нужно да се изготвя специална програма за ученика.

Целта е той/тя максимално да се интегрира в българското ежедневие и да заживее като нормален член на едно българско семейство като същевременно обогати знанията си за нашата страна и култура. От приемното семейство се очаква да осигури подслон, храна и грижи в продължение на една година. Джобни пари, дрехи, пари за транспорт и др. се поемат от семейството на ученика. Препоръчително е някой в приемното семейство да знае английски.
Бъдещото приемно семейство получава специално изготвен „Наръчник на приемното семейство” и може да разчита на подкрепа от страна на служителите на Сдружението по всяко време.


Неле е на 17. Тобиас не знам на колко е - не е записано в профила му, но, както става ясно, е или на 16, или на 17. Инфо за учениците няма да качвам във форума.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Една година в чужбина на ученически и културен обмен ?   Една година в чужбина на ученически и културен обмен ? I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Една година в чужбина на ученически и културен обмен ?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» [ПРОМЕНЕНО] Една игра ми изкарва системна грешка.Помогнете

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум :: Училищен живот :: Гимназията-
Идете на: