ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум


 
ИндексГалерияПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Кино ^^

Go down 
+2
frosch
Joker
6 posters
АвторСъобщение
Joker
Редовен потребител
Редовен потребител
avatar


Брой мнения : 82
Age : 30
Registration date : 23.11.2008

Кино ^^ Empty
ПисанеЗаглавие: Кино ^^   Кино ^^ I_icon_minitimeВто Дек 02, 2008 8:43 pm

тъй. имаме си тема театър, нека си имаме и кино.
споделяйте любими филми, актьори, актриси, режисьори, сценаристи. саундтра..ци (;D), композитори and so on.ако имате и любими оператори - евала, споделяйте и тях ;P
аз по - късно ще пиша, че списъкът и мненито ми ще бъдат дълги. (:
Върнете се в началото Go down
frosch
Напреднал потребител
Напреднал потребител
frosch


Брой мнения : 71
Age : 31
Registration date : 28.11.2008

Кино ^^ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кино ^^   Кино ^^ I_icon_minitimeВто Дек 02, 2008 9:08 pm

Искам да споделя колко велик е последният филм на Пиксар - Уоли cheers
Върнете се в началото Go down
биги
Редовен потребител
Редовен потребител
биги


Брой мнения : 94
Age : 32
Registration date : 28.11.2008

Кино ^^ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кино ^^   Кино ^^ I_icon_minitimeВто Дек 02, 2008 9:12 pm

Фелини, Джим Джармуш и може би Полански за режисьори. Роберто Бенини, Форест Уитакър, Джим Кери, Джак Никълсън за актьори. Животът е прекрасен, Полет над куковичето гнездо, Дух Куче, Пианистът, Шоуто на Труман и Сатирикон за филми.
Върнете се в началото Go down
Mario Stanchev
Напреднал потребител
Напреднал потребител
Mario Stanchev


Брой мнения : 63
Age : 31
Местожителство : по кръчмите
Registration date : 04.12.2008

Кино ^^ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кино ^^   Кино ^^ I_icon_minitimeЧет Дек 04, 2008 2:26 pm

Гледайте -< предградие 13 / Banlieue 13 > френски филм който определено взима оЧото Smile
Arrow

Предградие 13 Цък Цък
Върнете се в началото Go down
http://www.fotofama.net
Joker
Редовен потребител
Редовен потребител
avatar


Брой мнения : 82
Age : 30
Registration date : 23.11.2008

Кино ^^ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кино ^^   Кино ^^ I_icon_minitimeЧет Дек 04, 2008 2:43 pm

тъй. да започнем с любими актьори.
от "чуждестранните" - Марлон Брандо, Ал Пачино, Робърт де Ниро, Хийт Леджър и Джерард Бътлър са ми all time favorite Smile на Пачино любими са ми "Кръстникът" (хехех ^^), "...And Justice for All", "Море от любов", "Усещане за жена", "Жега" (любим филм попринцип), "Пътят на Карлито" <3 и със сигурност Righteous Kill ще ми стане любим, все пак е отново с Ал и Робърт <3
на де Ниро - "Шофьор на такси", "Raging Bull", "Once upon a time in America", "Sleepers", "Men of honor", "Град край морето", "Анализирай това" и "Анализирай онова" и "Stardust", обожавам ролята му там ;P
мистър Бътлър ме е впечатлил с "Фантомът от операта", "Послепис: Обичам те", "Beowulf & Grendel", "Dear Frankie", "Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life" (хех, филмът е тъп, но ролята му е жестока ^^) иии така нататък. "300" е ужасен.
на Леджър му харесвам всички филми. тъй де, тези, които съм гледала, а те са.. почти всички.
други любими актьори - Кевин Бейкън, Тим Рот <333, Майкъл Мадсън, Никълъс Кейдж, Ален Делон, Шон Пен, Стив Бушеми, Ейдриън Броуди, Джак Никълсън, Ръсел Кроу, Клайв Оуен, Колин Фарел, Леонардо ди Каприо, Джони деп (жалко, че толкова повърхностни момиченца припадат по тях само защото са красавци Neutral ) и други.
Любим режисьор - Тарантино ftw. няма какво да пиша, от "Глутница кучета" нататък няма лош филм.. така де Very Happy
Като сценаристи и режисьори обожавам братята Коен, гениални са.
и Скорсезе го харесвам, Кустурица, Фелини.
филми - "Жега", "Красив ум", "Послепис: Обичам те", "Черният рицар" (нях нях), всичко за Батман (особено "Батман завинаги"), "Планината Броукбек", "Дони Дарко", "Легендата за пианиста", "A home at the end of the world", "Американска история Х", "Четирите пера", "21 грама", "Шоуто на Трюман", "Пианистът", "Кралят на хълма", "Аз съм легенда", "Защо тъгува Гилбърт Грейп", "Аризонска мечта", "Обещай ми", "De-Lovely", "Бум, бум! Мъртъв си", "Shakespeare in love", "Едуард ножиците", "Sleepers", "Добрият, лошият и злият", "Две димящи дула".
български - "Дзифт" [точка] и имам големи надежди за "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде", даже съм сигурна, че ще ми хареса. като го изгледам ще едитна.
български актьори - Захари Бахаров и, не, не го знам от "Дзифт" и го обожавам.
и класиката Георги Мамалев (:
още Стефан Вълдобрев, Асен Блатечки.
любими български режисьори нямам (тъпа съм, нали? ;D) Явор Гърдев направи страшен "Дзифт"-а, но това е единствения му филм, така че не мога да кажа нищо, а негови постановки не съм гледала.
и много искам да гледам нещо на и с Мариус Куркински ^^
бла, списъкът не се оказа чак толкова дълъг. ^^ добре, че съкратих половината от мързел ;D


Последната промяна е направена от Joker на Съб Май 30, 2009 3:20 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
биги
Редовен потребител
Редовен потребител
биги


Брой мнения : 94
Age : 32
Registration date : 28.11.2008

Кино ^^ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кино ^^   Кино ^^ I_icon_minitimeНед Дек 07, 2008 2:33 pm

Брей, добре, че беше този пространен пост да ме подсети за "Едуард Ножиците", от където мисълта да ме отведе към "Кошмарът преди Коледа" и "Булката труп". И забравих да спомена "Животът на Дейвид Гейл" и "Американски прелести", от които извеждам Кевин Спейси като още един любим актьор. А за български филми - "Вчера", "Сиромашко лято", "Тримата от запаса" и "Оркестър без име", от които извеждам пък Христо Шопов, Георги Парцалев (любим български актьор) и Павел Попандов, Велко Кънев и Жоро Мамалев. А, и темата от "Бум, бум! Мъртъв си!" ме подсеща за любимите ми филми в този жанр - "Слон" и "Клас"
Върнете се в началото Go down
sommersprossen
Нов потребител
Нов потребител
sommersprossen


Брой мнения : 6
Age : 65
Registration date : 27.11.2008

Кино ^^ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кино ^^   Кино ^^ I_icon_minitimeНед Дек 07, 2008 4:39 pm

Здравейте приятели на киното!
Не пропускайте "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде", гледах го на 6 декември в кино "Форум " Ботевград. Препоръчвам го на тези от вас, които ценят филми, докосващи сърцето и ума, а не само сетивата. В него няма екшън, но има философия.
Ще се хареса на всички, обичащи филмите на Фелини ! За немскоговорящите е интересен и откъм езикова гледна точка... Но, достатъчно.... отидете и вижте !
Viel Spass!
Върнете се в началото Go down
Joker
Редовен потребител
Редовен потребител
avatar


Брой мнения : 82
Age : 30
Registration date : 23.11.2008

Кино ^^ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кино ^^   Кино ^^ I_icon_minitimeВто Дек 09, 2008 9:05 pm

да, "Светът е голям.." наистина беше прекрасен. нямам забележки, изпипан е до последния детайл. добре, че Александър говореше български с диалект (нищо,ч е попринцип не си е българин xD), че иначе щях да се карам. xD
от Карло Любек съм много доволна, между другото, защото не съм му гледала други филми (май. не съм сигурна, защото ми се струваше познат) за Мики Манойлович не съм се и съмнявала, участва в достатъчно филми на Кустурица, че спокойно да може да бъде признат за страхотен актьор Smile
ии да, очаквайте статия за филма в "Гимназето" :Р
Върнете се в началото Go down
viks
Почетен Потрбител
Почетен Потрбител
viks


Брой мнения : 303
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 02.12.2008

Кино ^^ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кино ^^   Кино ^^ I_icon_minitimeПет Дек 12, 2008 1:34 pm

Да ви кажа, просто нямам думи! Адски съм въодушевена от "Дзифт" и "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде" ... просто ... и двата филма толкова много ми харесаха, че нямам търпение да ги гледам повторно, първите пъти бяха в киното и наистина си заслужаваше да се види - ефектът е просто неповторим ...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Кино ^^ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кино ^^   Кино ^^ I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Кино ^^
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум :: LifeStyle :: Кино, телевизия, театър-
Идете на: