ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум


 
ИндексГалерияПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки

Go down 
+7
биги
lexen_
gimli
viks
dittooo
Omnipotence
Stenly
11 posters
АвторСъобщение
Stenly
Нов потребител
Нов потребител
Stenly


Брой мнения : 11
Age : 33
Registration date : 28.11.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeПон Дек 01, 2008 8:11 pm

Пускам тази тема,защото смятам,че е интересна и засяга точно нас и нашите връстници.. Може би сте гледали по новините или поне сте чули за нападението над репортер и оператор на БТВ и каква точно е обстановката по този случай.. А ако не знаете за това, ето накратко : Репортер и оператор на БТВ Новините провеждат проучване Петък и Събота вечер, за да разберат дали се спазва новия закон, който министерството издаде за закрила на детето.Той гласи,че момче или момиче от 14 до 18 години не може да пребивава свободно из града,да ходи по дискотеки , а камо ли да използва алкохол, без придружител.Глобата за родителите е от 1000 до 3000лв.. ето линк, в който може да потърсите материалите от новините и да видите за какво става на въпрос : http://www.btv.bg/videos/search_videos.pcgi

Искам да ви попитам какво мислите по този въпрос, смятате ли,че този закон ще започне да бъде действащ не само на хартия, а ми и на практика ( особено за нашата област.. "затънтена"). Аз лично съм съкрушен от видяното и от части си го обеснявам, но въпреки това не би трябвало държанието на тези хора (точно пред камерата) да бъде такова..
Чакам мнения.. и Благодаря за отделеното време !

Стилиян Запорожанов 11б
Върнете се в началото Go down
Omnipotence
Нов потребител
Нов потребител
Omnipotence


Брой мнения : 24
Age : 32
Registration date : 27.11.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeПон Дек 01, 2008 9:59 pm

Аз лично през целия си живот съм имала вечерни часове, поставени от родителите ми, така че не е проблем за мен. Само че понякога ми се иска да остана до по-късно Smile
Върнете се в началото Go down
dittooo
Модератор
Модератор
dittooo


Брой мнения : 21
Age : 32
Местожителство : Автономно Кралство Врачеш
Registration date : 23.11.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeВто Дек 02, 2008 6:57 pm

Според мен и това, както много други неща в България, ще е закон без никаква стойност, който няма да се изпълнява както трябва.
Върнете се в началото Go down
http://dittooo.deviantart.com/gallery/
viks
Почетен Потрбител
Почетен Потрбител
viks


Брой мнения : 303
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 02.12.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeВто Дек 02, 2008 8:17 pm

Честно казано, не може човек да се довери на младеж, попадащ в категорията 14-17-годишни ... Вярно, някои имат повече или по-малко разум, но аз лично съм "ЗА" този закон, ако има истинска стойност, ако се спазва и за всички той е еднакъв... Ако за младите хора се организират достатъчно, предизвикващи вниманието и интереса ни мероприятия.
Възрастни хора изпитват затруднения, опитвайки се да контролират употребата на алкохол, която за тях се превръща в злоупотреба... какво остава за момиченце в 8 клас, на което родителите имат "достатъчно доверие", че да му позволят да отиде във "Фламинго" на студентско парти. Аз съм 12 клас и съм на 17 години, няма да бързам да проповядвам или да правя забележки, защото, честно казано ме е яд, че съм една година по-малка от съвипускниците си и имам неприятности, защото искам да прекарвам времето си с тях, но замислете се, някой ден ще имаме деца, ще искат от нас същото, което ние изискваме от родителите си... Допускам дори, че ще съм по-кофти родител от майка си, защото просто ще ме е страх ... Доверието на родител, що се отнася до бдителността и предпазливостта на детето, няма нищо общо с доверието на същият родител, що се отнася до бдителността и предпазливостта на останалите хора ... Това винаги ще е така, този закон просто няма да проработи в България. Същевременно ние ще продължаваме да влачим сълзи и сополи, понеже еди-кого си го пускат еди-къде си, а нас - не ...
Върнете се в началото Go down
gimli
Администратор
Администратор
gimli


Брой мнения : 87
Age : 32
Registration date : 22.11.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeЧет Дек 04, 2008 9:27 pm

viks написа:
хаха ... затова ли никога не те виждам в дискотеката ? Rolling Eyes Laughing
Хаха за такива случаи трябва да се измисли емотиконка "затап" Very Happy Laughing
По темата-не смятам, че в скоро време ще започне да се спазва какъвто и да е закон в България, защото просто ни е такъв манталитета. Всеки гледа да мине метър и все още почти навсякъде може да се отървеш с $. За съжаление това е действителността в нашата мила Родина Smile
Върнете се в началото Go down
http://gpche-pravec.com/news.php
lexen_
Администратор
Администратор
lexen_


Брой мнения : 42
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 18.10.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeЧет Дек 04, 2008 9:51 pm

Аз съм ЗА закона и ЗА изпълнението му, все пак трябва малко ред в тази държава. Не казвам, че съм съгласен със закона в сегашния му вид, но с малко промерни ще изглежда едно много хубаво правило. Трябва да има ред и уважение, не може да продължаваме с безхаберие. Защото голяма част от младежите правят такива простотий, взимат всякакви опиати, вредят си на организма. Както има една мисъл "Човек използва първите години от живота си, за да съсипе последните". И аз обичам да изляза петък/събота вечер, да отида на рок клуб и да се кефя по моя начин, но се забавлявам горе долу в рамките на нормалното. Е да, ама не всеки е умерен в действията си и накрая даже се стига до съд. Може би ако бях на 16, мнението ми щеше да е друго, но аз гледам от гледната точка на факта, че след 2 месеца живот и здраве ставам на 18 Smile ( не че съм решил да си пропилея, пропия и пропуша живота, но се предполага че с определена възраст човек вече може да различи правилно от грешно).

п.с. добра тема, Стенли =)
Върнете се в началото Go down
https://gpchepravec.bulgarianforum.net
viks
Почетен Потрбител
Почетен Потрбител
viks


Брой мнения : 303
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 02.12.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeЧет Дек 04, 2008 9:56 pm

Именно ! Проблема на нашето поколение и тези след нас е, че сме свикнали да получаваме каквото искаме, или поне вратичка да си намерим, и един такъв закон би бил тежък за нас Laughing
Върнете се в началото Go down
биги
Редовен потребител
Редовен потребител
биги


Брой мнения : 94
Age : 32
Registration date : 28.11.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeЧет Дек 04, 2008 10:21 pm

А поколенията преди нас по обективни причини в повечето случай са свикнали да са без глас за каквото и да било. Нашият може да не го зачитат, но поне го има. Пък и да, предпочитам да има законност, отколкото да се напивам през уикенда, колкото и да смятам, че обичам това. Та така де - кога ще дойде свястно поколение?
Върнете се в началото Go down
krisitsk
Нов потребител
Нов потребител
krisitsk


Брой мнения : 15
Age : 32
Местожителство : Ботевград
Registration date : 25.11.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeЧет Дек 04, 2008 10:28 pm

Според мен няма да е скоро. Погледни какво представляват децата между 5 и 7 клас и ще се убедиш. Smile
Върнете се в началото Go down
gimli
Администратор
Администратор
gimli


Брой мнения : 87
Age : 32
Registration date : 22.11.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeЧет Дек 04, 2008 10:31 pm

И за съжаление става все по-зле и по-зле :S
Върнете се в началото Go down
http://gpche-pravec.com/news.php
Evie
Редовен потребител
Редовен потребител
Evie


Брой мнения : 130
Age : 32
Местожителство : Reality
Registration date : 27.11.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeЧет Дек 04, 2008 11:36 pm

Ами мен родителите ми ме пускат от 13-годишна да излизам по купони и дискотеки. Имат ми доверие и ме пускат и до днес. Някой може да ги обвини, че не са добри родители, но аз не мисля така. Според мен трябва да дадеш свобода на детето само да разбере кое е правилно и кое - не. Дори и да му обясняваш с часове да не пипа горещата печка, то пак ще я пипне, защото не знае какво е. Забраненият плод е най-сладък. Когато се опари, детето ще знае какво е усещането и само ще прецени, че не бива повече да го прави. Това не значи, че младежите трябва поне веднъж да се напият и напушат. Когато са в среда на връстници, те виждат какво се случва с приятелите и познатите им и могат да се предпазят от същата съдба. Аз лично предпочитам сама да стигам до една или друга истина (чрез опит или наблюдение). Казана от родителите ми, тя звучи по съвсем различен начин (някак си като наставление, поучаване) и това ме подтиква към точно обратното. Ако едно куче е вързано дълго време, когато бъде пуснато, то започва да тича, да скача като обезумяло. Същото е и при нас - колкото повече е ограничена свободата ни, толкова повече ще злоупотребим след това с нея. Аз съм свидетел как мои познати, чиито родители са доста строги, са разхайтени. А такива, които имат повече свобода, сами се ограничават......
Относно това, че непълнолетни могат да са навън след определено време само в присъствието на родител, аз съм против. Според мен родителите имат право да поверят детето си в ръцете на близки, познати, приятели. Щом майка ми е преценила, че съседката, която е на 20 (примерно) може да се грижи за мен, защо някой друг ще каже, че това не може да стане? Още повече, когато става въпрос за по-големи братя или сестри.
Твърдо за забраната за продажба на алкохол на непълнолетни!

П.С. Имаш ли акъл в главата, не ти трябват закони, нямаш ли - законите няма да ти попречат да правиш каквото си искаш!
Върнете се в началото Go down
split
Нов потребител
Нов потребител
split


Брой мнения : 3
Age : 33
Местожителство : София
Registration date : 23.11.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeПет Дек 05, 2008 10:09 am

Подкрепям ^^ и съм на мнение че в ботевград по-може да го бъде тоя вечерен час. отколкото в софия !!!!
Аз лично... не го спазвам^^ не съм всяка вечер на вън, но когато изляза не ми пука, алкохол ^^ не мисля че разликата ще е толкова голяма дали ще се напия на 17 и 10 месеца или 18 г применро ^^ въпроса е как си възпитан и как се държиш и на 30 може да си и пак да си леке дето само като близне алкохол и да му светват очичките... НЕ ходя по дискотеки, само по барове и клубовеи на партита, ама ся извинявайте обаче на всяко едно ПАРТИ което си заслужава от рода на Тиесо, Сноп, Световния дръм, Дръм и джаза, всякакви такива са с ход след 22:00, ако 23:00 и продължават цяла нощ!!! Ще дам 30 кинта за билет за да се дя има няма 1-2 часа ^^ да бе в друг живот..
друг случай...
За мене това е пълна глупост да ми сложат вечерен час 10 примерно както е...е с извинения ама аз в 10 излизам като си дойда на ботевград ^^ и пак повтарям не мисял че за някакви си 4 -5 месеца ще се променя до такава степен че да бъда по-отговорен от сега ^^
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/nesture
viks
Почетен Потрбител
Почетен Потрбител
viks


Брой мнения : 303
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 02.12.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeПет Дек 05, 2008 2:41 pm

Всеки е прав за себе си обаче ако някой има мярка що се отнася до алкохола на 13, то други нямат и на 20, точно, защото са се опарили и им е харесало Laughing по тая логика, пускайте децата, където им скиимне, пък като почнат да се друсат може да помислим по въпроса дали е било правилно ! Нека се опарят де cheers
Върнете се в началото Go down
биги
Редовен потребител
Редовен потребител
биги


Брой мнения : 94
Age : 32
Registration date : 28.11.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeПет Дек 05, 2008 3:00 pm

Evie написа:
Ами мен родителите ми ме пускат от 13-годишна да излизам по купони и дискотеки. Имат ми доверие и ме пускат и до днес. Някой може да ги обвини, че не са добри родители, но аз не мисля така. Според мен трябва да дадеш свобода на детето само да разбере кое е правилно и кое - не. Дори и да му обясняваш с часове да не пипа горещата печка, то пак ще я пипне, защото не знае какво е. Забраненият плод е най-сладък. Когато се опари, детето ще знае какво е усещането и само ще прецени, че не бива повече да го прави. Това не значи, че младежите трябва поне веднъж да се напият и напушат. Когато са в среда на връстници, те виждат какво се случва с приятелите и познатите им и могат да се предпазят от същата съдба. Аз лично предпочитам сама да стигам до една или друга истина (чрез опит или наблюдение). Казана от родителите ми, тя звучи по съвсем различен начин (някак си като наставление, поучаване) и това ме подтиква към точно обратното. Ако едно куче е вързано дълго време, когато бъде пуснато, то започва да тича, да скача като обезумяло. Същото е и при нас - колкото повече е ограничена свободата ни, толкова повече ще злоупотребим след това с нея. Аз съм свидетел как мои познати, чиито родители са доста строги, са разхайтени. А такива, които имат повече свобода, сами се ограничават......
Относно това, че непълнолетни могат да са навън след определено време само в присъствието на родител, аз съм против. Според мен родителите имат право да поверят детето си в ръцете на близки, познати, приятели. Щом майка ми е преценила, че съседката, която е на 20 (примерно) може да се грижи за мен, защо някой друг ще каже, че това не може да стане? Още повече, когато става въпрос за по-големи братя или сестри.
Твърдо за забраната за продажба на алкохол на непълнолетни!

П.С. Имаш ли акъл в главата, не ти трябват закони, нямаш ли - законите няма да ти попречат да правиш каквото си искаш!
Персонално насочено - честита нова 2008 година, ако се досещаш Wink
Върнете се в началото Go down
Evie
Редовен потребител
Редовен потребител
Evie


Брой мнения : 130
Age : 32
Местожителство : Reality
Registration date : 27.11.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeПет Дек 05, 2008 3:08 pm

Хаха Wink Мерси, Ицко! Всеки залита понякога. Важното е да си вземем поука. Аз си научих урока, така че не ме е срам от грешката ми. Wink
Върнете се в началото Go down
Stenly
Нов потребител
Нов потребител
Stenly


Брой мнения : 11
Age : 33
Registration date : 28.11.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeПет Дек 05, 2008 8:26 pm

viks написа:
Всеки е прав за себе си обаче ако някой има мярка що се отнася до алкохола на 13, то други нямат и на 20, точно, защото са се опарили и им е харесало Laughing по тая логика, пускайте децата, където им скиимне, пък като почнат да се друсат може да помислим по въпроса дали е било правилно ! Нека се опарят де cheers

Evie : ---> "Имат ми доверие и ме пускат и до днес. Някой може да ги обвини, че не са добри родители, но аз не мисля така. Според мен трябва да дадеш свобода на детето само да разбере кое е правилно и кое - не. Дори и да му обясняваш с часове да не пипа горещата печка, то пак ще я пипне, защото не знае какво е. Забраненият плод е най-сладък. Когато се опари, детето ще знае какво е усещането и само ще прецени, че не бива повече да го прави. ---> Това не значи, че младежите трябва поне веднъж да се напият и напушат. Когато са в среда на връстници, те виждат какво се случва с приятелите и познатите им и могат да се предпазят от същата съдба. Аз лично предпочитам сама да стигам до една или друга истина (чрез опит или наблюдение)." <----

Викс, тя Иви си го е написала,че по големите пороци не би трябвало да се опитват ,за да се разбере за по нататък.. Аз лично съм супер съгласен с нея..
Върнете се в началото Go down
viks
Почетен Потрбител
Почетен Потрбител
viks


Брой мнения : 303
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 02.12.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeПет Дек 05, 2008 8:32 pm

Разбира се, и аз съм съгласна с това, но бих казала, че това в повечето случаи не е печеливша стратегия, защото някои преценяват, други - не... и в крайна сметка нали говорим за някакво по-реално решение на този въпрос... ако говорим наистина за такова от по-масов характер, според мен трябва да има закон, който да добие сила навсякъде, но понеже това не е възможно и нещата отдавна излязоха от контрол, явно си оставаме само с доверието от страна на нашите родители Wink
Върнете се в началото Go down
Stenly
Нов потребител
Нов потребител
Stenly


Брой мнения : 11
Age : 33
Registration date : 28.11.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeСъб Дек 06, 2008 1:54 pm

точно така Smile
Върнете се в началото Go down
darkkidaaa*Baby
Нов потребител
Нов потребител
darkkidaaa*Baby


Брой мнения : 18
Age : 33
Registration date : 29.11.2008

-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitimeНед Дек 14, 2008 10:11 pm

Момент

В Ботевград вече има място където бирата винаги е студена, обстановката нажежена а музиката силна.
БИРА е вкл в изречението явно за да стане яка римата.В България закони има но никои неги спазва не че ми пука ама в училищен вестник рекламирате заведения и плс знам че всички малолетни привърженици на рока ходят там и се наливат с бира.

П.С поне поркаите качествен алкохол като whiskey а не да се наливате с бира да ви се пълни стомаха и през 5 мин да тичкате до кенефа.

Проблемчето лесно се решава слагат ти вечерен час 10 примерно и чакаш до 18 до тогава си си изградил навици и като идеш на заведение няма да се праиш на бияч или пияч.И аз нямам все още 18 но имам мяра друг въпрос е че като вляза в 1 заведение ми се бутат дечица на 13-14 годинки и ми се кефят че пият и седят до късно .. а аз като бях на 13 години си играех на криеница и подараци а не да се прая на ГАЗИЕ

и за финал мога да кажа че съжалявам че съм се родил в България мерси. -_-
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки   -18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
-18 .. продажбата на алкохол и пускането по дискотеки
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум :: LifeStyle :: По света и у нас-
Идете на: