ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум


 
ИндексГалерияПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Комунизъм (и/или) социализъм

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Суматоха
Модератор
Модератор
Суматоха


Брой мнения : 34
Age : 32
Местожителство : on the street of dreams
Registration date : 23.11.2008

Комунизъм (и/или) социализъм Empty
ПисанеЗаглавие: Комунизъм (и/или) социализъм   Комунизъм (и/или) социализъм I_icon_minitimeПет Ное 28, 2008 10:18 pm

Така, една тема, която доста ме занимава в последно време. И понеже ме мързи да пиша всичко наново, ще се цитирам... от едно друго място. (Е, може малко да преработя, но малко.)

От това, което учим, излиза, че Сталиновият социализъм е бил изцяло негативен за отделния човек като жител и личност. Всяко семейство било засегнато от изпращанията в концлагерите. Дори най-близките на Сталин страдали, страхували се, били непрекъснато в ръцете му. (А той няма почва за това в семейството, от което е произлязъл, мисля аз.) Но не е възможно, изобщо не е възможно която и да било политическа система да няма нещо, поне едно нещо положително за отделния човек, не за икономиката и развитието като цяло. Въпреки че се пишат само лоши неща, само за негативната страна. Победителите пишат историята, а в случая победител е капитализмът.

Аз мисля да направя едно малко проучване на тема комунизъм/социализъм за положителните и отрицателните му страни и за хората, които са се занимавали с него. + точно днес видях в библиотеката една доста дебела книжка на немски за Сталин... та и тя може да ми свърши работа.

Много ще се радвам на коментари по комунизма и идеите му, комунизма и практиката в света, кой е за и кой - против и най-вече защо.
Върнете се в началото Go down
http://silhouetteofarainbow.blogspot.com/
dittooo
Модератор
Модератор
dittooo


Брой мнения : 21
Age : 32
Местожителство : Автономно Кралство Врачеш
Registration date : 23.11.2008

Комунизъм (и/или) социализъм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Комунизъм (и/или) социализъм   Комунизъм (и/или) социализъм I_icon_minitimeПет Ное 28, 2008 10:37 pm

Леле, Тути, поувлякла си се, но да знаеш, желая ти успех в това начинание... Smile
Върнете се в началото Go down
http://dittooo.deviantart.com/gallery/
Neo
Сеньор
Сеньор
Neo


Брой мнения : 176
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 23.11.2008

Комунизъм (и/или) социализъм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Комунизъм (и/или) социализъм   Комунизъм (и/или) социализъм I_icon_minitimeПет Ное 28, 2008 10:53 pm

Ми Тед говори с Румбата. Мисля, че ще научиш нещо полезно.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Комунизъм (и/или) социализъм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Комунизъм (и/или) социализъм   Комунизъм (и/или) социализъм I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Комунизъм (и/или) социализъм
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум :: LifeStyle :: Политика и общество-
Идете на: