ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум


 
ИндексГалерияПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Любими книги

Go down 
+13
Mario Stanchev
Neo
Milena^11a
биги
Evie
lexen_
Omnipotence
butty
frosch
Joker
Суматоха
gimli
Geralt of Rivia
17 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Geralt of Rivia
Редовен потребител
Редовен потребител
Geralt of Rivia


Брой мнения : 101
Age : 29
Registration date : 27.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeПет Ное 28, 2008 9:18 pm

Не знам дали някой има нещо против, но дано да не е така. Реших да направя тази тема за да пишат тук хората имената на любимите си книги!
Ще започна с моите , а те са няколко- Денят на Дракона, Последния Пазител, Повелителят на клановете, Трилогията Войната на древните, Кръгът на Омразата, Вещерът, Дракони на есенния здрач и Децата на Хурин (но още непрочетена, както и Дракони на есенния здрач). Дано ви хареса темата ! Very Happy Very Happy Very Happy


Последната промяна е направена от Geralt of Rivia на Пон Дек 01, 2008 5:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
gimli
Администратор
Администратор
gimli


Брой мнения : 87
Age : 32
Registration date : 22.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeПет Ное 28, 2008 10:26 pm

Вече не си спомням кога последно съм чел книга(за съжаление не ми остава време или по-скоро се оправдавам така Very Happy ).Но определено любимата ми книга е трилогията на Толкин - Властелинът на пръстените.
Върнете се в началото Go down
http://gpche-pravec.com/news.php
Суматоха
Модератор
Модератор
Суматоха


Брой мнения : 34
Age : 32
Местожителство : on the street of dreams
Registration date : 23.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeПет Ное 28, 2008 10:36 pm

Честно казано ми е трудно да определя някоя книга като любима. Много от произведенията на дадени автори намирам за истинни и/или съвпадащи с моята гледна точка. Чета основно фантастика и фентъзи, така че сигурно има такива, които ще си помислят "Че какво реално може да има в това?", но има, повярвайте. :)
"Дракони на есенния здрач" на Маргарет Вайс и Трейси Хикман няма как да не я спомена, наред с "Братството на талисмана" на Клифърд Саймък, тъй като те са книгите, които, така да се каже, ме "вкараха" в жанра.
Оттам се запознах с творчеството на много качествени автори като братя Стругацки, Сергей Лукяненко, Робърт Шекли, Робърт Силвърбърг, Роджър Зелазни.
Сега ще се огранича до изброяването на някои заглавия, някой друг път може и да се обоснова защо точно тези книги се причисляват в графата "любими".
  • сборниците "Дори насън не виждаме покой" и "Странници и прогресори", "Обреченият град" и "Понеделник започва в събота" на братя Стругацки;
  • поредицата за Патрулите на Сергей Лукяненко;
  • "Донеси ми главата на принца" на Роджър Зелазни и Робърт Шекли - тази книга всъщност доста хора я приемат за извратена отчасти, но... двамата майстори за мен лично в нея доказват колко са добри наистина;
  • "Господарят на светлината" на Роджър Зелазни;
  • "Цивилизация на статуса" на Робърт Шекли;
  • "Всичко живо е трева", "Времето е най-простото нещо" и "Братството на талисмана" на Клифърд Саймък;
  • поредицата Dragonlance на Маргарет Вайс и Трейси Хикман;
  • "Вино от глухарчета" на Рей Бредбъри.


В момента, в който се сетя още някое заглавие, ще допълвам списъка.
Върнете се в началото Go down
http://silhouetteofarainbow.blogspot.com/
Joker
Редовен потребител
Редовен потребител
avatar


Брой мнения : 82
Age : 30
Registration date : 23.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeПет Ное 28, 2008 11:00 pm

"Пътеводител на галактическия стопаджия", Дъглас Адамс. Направо си ми е библия.
Върнете се в началото Go down
Geralt of Rivia
Редовен потребител
Редовен потребител
Geralt of Rivia


Брой мнения : 101
Age : 29
Registration date : 27.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeПет Ное 28, 2008 11:32 pm

Йей!!! Има хора, които четат !!! мерси за отделеното време Very Happy Very Happy Very Happy !!! И gilmli, и мен ме радва Толкин Razz !!!


Последната промяна е направена от Geralt of Rivia на Пет Ное 28, 2008 11:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
gimli
Администратор
Администратор
gimli


Брой мнения : 87
Age : 32
Registration date : 22.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeПет Ное 28, 2008 11:40 pm

Виждам, виждам Laughing А между другото кой/коя всъщност си ти :? Име, клас, ала-бала Laughing
Върнете се в началото Go down
http://gpche-pravec.com/news.php
Geralt of Rivia
Редовен потребител
Редовен потребител
Geralt of Rivia


Брой мнения : 101
Age : 29
Registration date : 27.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeПет Ное 28, 2008 11:49 pm

Лъчезар, 8д. Smile
Върнете се в началото Go down
frosch
Напреднал потребител
Напреднал потребител
frosch


Брой мнения : 71
Age : 31
Registration date : 28.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeСъб Ное 29, 2008 12:39 am

Joker написа:
"Пътеводител на галактическия стопаджия", Дъглас Адамс. Направо си ми е библия.

Книгата!Въпреки, че фантастиката не е моят жанр, тази книга е супер велика! Laughing
Върнете се в началото Go down
butty
Редовен потребител
Редовен потребител
butty


Брой мнения : 89
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 28.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeНед Ное 30, 2008 2:13 pm

еххе определено най-много ме радват криминалните романи на Агата Кристи и Дария Донцова ( руска писателка). Особено последните са много интересни, защото самите книги са написани по много особен начин- в криминалното е вплетено и много хумор Smile Чета ги на руски, но мисля, че има и няколко преведени на български. cheers
Върнете се в началото Go down
Omnipotence
Нов потребител
Нов потребител
Omnipotence


Брой мнения : 24
Age : 32
Registration date : 27.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeНед Ное 30, 2008 2:54 pm

и аз съм ЗА Пътеводителя Smile
плюсс трилогията "Тримата мускетари"Александър Дюма мнооого е интересна

ии малко научна фантастика
"Времето е най-простото нещо" Клифърт Саймък
разказът "Специалист" на Робърт Шекли Smile доста добър

сега чета трилогията "Пирати от астероидите" Айзък Азимов и изглежда обещаваща Smile
Върнете се в началото Go down
lexen_
Администратор
Администратор
lexen_


Брой мнения : 42
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 18.10.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeЧет Дек 04, 2008 3:29 pm

Юстайн Гордер - "Светът на Софи"
Ян ван Ейк - "НЕ пипай тази книга"
Всичките Хари Потър
и др. Smile
Върнете се в началото Go down
https://gpchepravec.bulgarianforum.net
Evie
Редовен потребител
Редовен потребител
Evie


Брой мнения : 130
Age : 32
Местожителство : Reality
Registration date : 27.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeЧет Дек 04, 2008 3:39 pm

Ами да си призная.. не чета много книги, а малкото които съм чела ги забравям Neutral Като че ли предпочитам да чета нещо в нета... И все пак, тъй като темата е за любими книги, ще напиша заглавието на последната книга, която ми хареса - "Подсъзнанието може всичко" на Джон Кехоу. Cool
Върнете се в началото Go down
frosch
Напреднал потребител
Напреднал потребител
frosch


Брой мнения : 71
Age : 31
Registration date : 28.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeНед Дек 07, 2008 2:58 am

Evie написа:
Ами да си призная.. не чета много книги, а малкото които съм чела ги забравям Neutral Като че ли предпочитам да чета нещо в нета... И все пак, тъй като темата е за любими книги, ще напиша заглавието на последната книга, която ми хареса - "Подсъзнанието може всичко" на Джон Кехоу. Cool
Става дума как сами да контролираме ситуацийте и че от нас самите зависи всичко?
Върнете се в началото Go down
Evie
Редовен потребител
Редовен потребител
Evie


Брой мнения : 130
Age : 32
Местожителство : Reality
Registration date : 27.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeНед Дек 07, 2008 9:55 am

Ами да. С помощта на мисълта можем да контролираме всичко. Имаше много интересни примери как болни са се изликували само при мисълта, че приемат ефективни лекарства (а всъщност им даваха съвсем други) и такива, на които даваха ефективни лекарства, но им бяха казали, че не са, не се излекуваха.
Ако мислим положително, ще предизвикаме да ни се случват хубави неща. Затова действайте! sunny
Върнете се в началото Go down
биги
Редовен потребител
Редовен потребител
биги


Брой мнения : 94
Age : 32
Registration date : 28.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeНед Дек 07, 2008 2:24 pm

"Quo vadis" на Сенкевич, "Сто години самота" и "Хроника на една предизвестена смърт" на Габриел Гарсия Маркес, де-що има разкази на Радичков, особено "Дърворезачката", "Скитник между звездите" на Джек Лондон, "Вавилонската кула" и "Българският модел" на Стратиев, "Малкият принц" на Сен-Екзюпери, "Календарни мъдрости" на Бертолд Брехт, може би "Спасителят в ръжта" и разказите на Селинджър, особено "A Perfect Day for Bananafish"(превода ми звучи още по-смешно). Няма да говоря за фантастика, защото ще трябва да спомена прекалено много заглавия.
Върнете се в началото Go down
Milena^11a
Нов потребител
Нов потребител
Milena^11a


Брой мнения : 5
Age : 32
Registration date : 07.12.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeНед Дек 07, 2008 11:46 pm

Това е темата :Ь

За сега 3-те най са:

1. Ричард Бах - Илюзии
2.Юстейн Гордер - Мир Софии /явно на български си е "Светът на Софи"/
3. Дан Браун - Шифърът на ЛЕонардо

А още: Балзак - "Дядо Горио", Клифърт Саймък "Всичко живо е трева" Стивън Кинг - "Мъртвата зона"

"Подсъзнанието може всичко" ще я прочета в най-скоро време, както и "Едно" на Ричард БахSmile
Върнете се в началото Go down
Neo
Сеньор
Сеньор
Neo


Брой мнения : 176
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 23.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeПон Дек 08, 2008 3:29 pm

Като говорим за Дан Браун от него съм чел още 3 освен Шифърът на Леонардо- Шестото клеймо, Цифрова крепост и Метеоритът - все добри Smile
Върнете се в началото Go down
Суматоха
Модератор
Модератор
Суматоха


Брой мнения : 34
Age : 32
Местожителство : on the street of dreams
Registration date : 23.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeВто Дек 09, 2008 7:14 pm

^
Аз бих казала "все еднакви".
Върнете се в началото Go down
http://silhouetteofarainbow.blogspot.com/
Neo
Сеньор
Сеньор
Neo


Брой мнения : 176
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 23.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeВто Дек 09, 2008 8:19 pm

Намирал съм много нови и интересни неща във всяка от тях, моля! Smile
Върнете се в началото Go down
Mario Stanchev
Напреднал потребител
Напреднал потребител
Mario Stanchev


Брой мнения : 63
Age : 31
Местожителство : по кръчмите
Registration date : 04.12.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeВто Дек 30, 2008 8:13 pm

когато имам пари винаги си купувам да чета любимата ми книга




весник шанс+ Sad
Върнете се в началото Go down
http://www.fotofama.net
Sword of Art
Сеньор
Сеньор
Sword of Art


Брой мнения : 163
Age : 33
Registration date : 25.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeПет Яну 02, 2009 2:00 am

"Нощем с белите коне", "Как се каляваше стоманата", "Повест за истинския човек", "Граф Монте Кристо", "Тримата мускетари", "Хамлет", "Ромео и Жулиета", "Хората не се раждат войници", "Шестото клеймо", "Метеоритът", "Под Игото" (Вазов не го харесвам, но тая книга винаги съм я боготворял).
Върнете се в началото Go down
NADIN
Нов потребител
Нов потребител
NADIN


Брой мнения : 1
Age : 33
Registration date : 23.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeСъб Яну 17, 2009 6:56 pm

На мен пък любимите книги ми се въртят в областта на Класиката, Ренесанса и Викторианската епоха в Англия (това ми е любимото). Моят топ 5 на най-любимите книги е:
1 - "Гордост и предразсъдъци", Джейн Остин
2 - "Оризовата майка", Рани Маника
3 - "Мемоарите на една гейша", Аpтъp Голдън
4 - "Шестото клеймо", Дан Браун
5 - "ХИляди сияйни слънца, Халед Хосейни

Извън тях много любими са ми "Властелина", "Хари Потър" и приказките на Андерсен.
А ако наистина искате да защитите любимата си книга - разгледайте сайта на "Голямото четене"...
Върнете се в началото Go down
биги
Редовен потребител
Редовен потребител
биги


Брой мнения : 94
Age : 32
Registration date : 28.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeПон Яну 19, 2009 5:26 pm

И от какво пък ще да си защитавам любимите книжки?
Върнете се в началото Go down
Neo
Сеньор
Сеньор
Neo


Брой мнения : 176
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 23.11.2008

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeПон Яну 19, 2009 5:34 pm

Мишката изяде книжката нали знаеш Smile
Върнете се в началото Go down
krisi_mik
Нов потребител
Нов потребител
krisi_mik


Брой мнения : 10
Age : 37
Registration date : 19.02.2009

Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitimeЧет Фев 19, 2009 6:44 pm

NADIN написа:
На мен пък любимите книги ми се въртят в областта на Класиката, Ренесанса и Викторианската епоха в Англия (това ми е любимото). Моят топ 5 на най-любимите книги е:
1 - "Гордост и предразсъдъци", Джейн Остин
2 - "Оризовата майка", Рани Маника
3 - "Мемоарите на една гейша", Аpтъp Голдън
4 - "Шестото клеймо", Дан Браун
5 - "ХИляди сияйни слънца, Халед Хосейни

Извън тях много любими са ми "Властелина", "Хари Потър" и приказките на Андерсен.
А ако наистина искате да защитите любимата си книга - разгледайте сайта на "Голямото четене"...
Наистина страхотни книги. Към тях бих прибавила и книгит на Мариус Габриел.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Любими книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими книги   Любими книги I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Любими книги
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» любими vs. качествени

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум :: LifeStyle :: Книги, вестници, списания-
Идете на: